Hava durumunun toplumsal hayatın ve ekonominin üzerinde büyük bir etkisi vardır. Yurt içinde ve yurt dışında hava durumu bilgilerine, özellikle de açık havada yapılacak etkinliklerin planlanmasında, büyük bir talep vardır.

Olağanüstü hava şartlarında güvenilir hava durumu bilgileri hayat kurtarabilir. Bu yüzden MeteoVista’nın açık ve seçik bir misyonu ve vizyonu vardır. Bunlar, hedeflerimiz ve tutkularımızla birlikte profesyonel konumumuzun temelini oluşturur ve günlük işlerimizi zevkle yapmamızı sağlar.

1. Vizyon

MeteoVista aşağıda sıralanan harici gelişmelere inanmış ve onlardan ilham almıştır:

 • İklim değişikliği
  İklim değişmektedir. Olağanüstü hava şartları daha fazla görülür oldu. Toplum hava şartlarına daha fazla bağımlı hâle gelmiştir.
 • İnternet kullanımının artması
  İngiltere hane halkının yüzde sekseninden fazlasının internet bağlantısı bulunmaktadır. İnternet ve internet kullanım teknolojileri, önümüzdeki yıllarda da Avrupa’da büyümesini sürdürecektir.
 • Hava durumu tahmini bilgilerinin kalitesi ve ulaşılabilirliği
  Hava durumu tahmini bilgilerinin ulaşılabilirliği önümüzdeki yıllarda daha da kolaylaşacaktır. Ulusal hava durumu kurumları, bilgilerini sürekli artırmakta ve bu bilgilerin ve verilerin ulaşılabilirliğini daha da kolaylaştırmak konusunda çabalamaktadır.
 • Bilgi alma ihtiyacının artması
  İşletmecilik alanında risk yönetimi giderek daha önemli bir araç hâline gelmektedir. Hava durumu, işletme sonuçlarını etkileyebilen hatta bazen yüksek rizikoları da beraberinde getirebilen önemli bir etkendir.
 • Personel eksikliği
  Yaşlanmakta olan nüfus nedeniyle, çalışan nüfus sayısı önümüzdeki yıllarda azalacaktır. Ulaşılabilecek verilerin ve hava durumu bilgi birikiminin en verimli şekilde kullanılması için hızla artan otomasyondan ve en yeni internet teknolojilerinden faydanılmasını gereklidir.
  Bu bakış açısından MeteoVista, bir misyon ve amaçla tutkularını gerçekleştirmek için yola çıkmıştır.

2. Misyon

MeteoVista güvenilir hava durumu bilgilerini internet üzerinden herkese ulaştırmak istemektedir.

3. Tutku

MeteoVista’nın tutkusu Avrupa’daki en büyük çevrimiçi hava durumu yayımcısı olmaktır.

4. Amaçlar

MeteoVista’nın amaçlarını gerçekleştirmede yardımcı olan beş ana amaç şudur:

 • MeteoVista tutkuludur. Büyüme MeteoVista için çok büyük öneme sahiptir. Biz, yıllık en azından % 25’lik bir ciro artışını gerçekleştirmek istiyoruz. MeteoVista mümkün olursa bu büyümeyi daha da artırmak istemektedir.
 • MeteoVista mali açıdan sağlıklı bir kuruluş olmayı hedeflemektedir. Bu, kullanıcılarımıza kesintisiz hizmet verebilmek ve kalitemizi sürekli geliştirmek için gereklidir.
 • MeteoVista, çalışanlarına ilgi çekici bir iş karşılığında uygun ücret veren iyi bir işveren olmayı istemektedir.
 • Kolay ulaşılabilir ve hızlı websiteleri, olağanüstü hava şartlarında dahi. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, günün 24 saati açık olan ve ek hizmetler sunan hava durumu merkezi.
 • Ziyaretçilerimizin etkinliklerini planlarken kullanabileceği, güvenilir hava durumu bilgileri sunmak. MeteoVista hava durumu bilgilerini daha da geliştirmek için sürekli çaba göstermektedir.

Maalesef kullandığınız internet tarayıcınızı (henüz) tam olarak desteklemiyoruz. Internet explorer 8 veya 9, veya Firefox 8’i kullanırsanız Zoover/Meteovista daha iyi çalışır. Ücretsiz olarak bir tarayıcı indirmekiçin lütfen seçim yapınız.